Po zdrowie i relaks przyjedź do Buska Zdrój

Stres, praca siedząca, życie w pośpiechu sprawiają, że coraz częściej skarżymy się na złe samopoczucie. Popularną już od wieków formą poprawy swojego zdrowia są wyjazdy do miejscowości uzdrowiskowych. Wspaniały klimat i kuracje oparte na wodach siarczkowych oferuje Busko Zdrój.

Busko Zdrój to niewielka miejscowość położona w województwie świętokrzyskim. Już w XIX wieku była ona popularna wśród kuracjuszy, jednak prawdziwą sławę zyskała w XX wieku. Do Buska przyjeżdżają osoby z chorobami układu nerwowego, z problemami kardiologicznymi, skórnymi a także z bólami kręgosłupa. W leczeniu tych schorzeń pomagają kąpiele w solankach siarczkowych, z których słynie miejscowość.

Woda siarkowa, zwana „złotą wodą”, przyspiesza odbudowę chrząstki stawowej, jest pomocna podczas rehabilitacji kończyn po urazach, doskonale wpływa na naskórek, dzięki czemu można przy jej pomocy wyleczyć problemy dermatologiczne. Wpływa też na układ krwionośny, chroni między innymi przed miażdżycą.

Do Buska warto przyjechać nie tylko po zdrowie. Busko Zdrój cieszy się opinią najładniejszej miejscowości uzdrowiskowej. Spacerowicze lubią przechadzać się po romantycznym Parku Zdrojowym, który zaprojektował w XIX wieku włoski architekt Henryk Marconi. Kuracjusze chętnie spacerują piękną, reprezentacyjną promenadą i relaksują się na skwerze z fontanną. Warto przystanąć w Alei Gwiazd, gdzie swoje „słoneczka” mają sławy muzyki klasycznej, m.in Bogusław Kaczyński czy Małgorzata Walewska.

W samym sercu parku leży słynne Sanatorium „Marconi”. W jego wnętrzu znajduje się sala koncertowa na 170 miejsc, oraz pijalnia wód, gdzie można skosztować słynnych wód siarczkowych. Wielbiciele przyrody zrelaksują się w cieniu ponad 4 tysięcy drzew.

Jeżeli chcemy przyjechać do Buska Zdroju, zregenerować się i zrelaksować, warto zatrzymać się w miejscu które jest połączeniem luksusu i nowoczesnego uzdrowiska. Takim miejscem jest Hotel Bristol w Busku Zdrój. Hotel mieści się w zabytkowej, XIX wiecznej willi Bristol. Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza przeplatają się z architekturą secesyjną. Można tu też zadbać o swoje zdrowie dzięki zabiegom opartym na wodach siarczkowych. W sanatorium Bristol Art&Medical SPA można skorzystać zarówno z dobroczynnych kąpieli, jak i z kuracji pitnych. A po zabiegach pełen relaks w klasycznym SPA – m.in w saunarium, gdzie na kuracjuszy czekają sauny, m.in fińska i parowa.

Jeżeli czujemy się zmęczeni, cierpimy na dolegliwości skórne czy bóle kręgosłupa, warto przyjechać do Buska Zdroju. Mikroklimat i kuracje wodami siarczkowymi sprawią, że wyjedziemy stąd zregenerowani i zrelaksowani, a przede wszystkim zdrowsi.