Noclegi w Busku Zdroju

Busko Zdrój to piękna miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie świętokrzyskim. Poszczycić się może bogatą historią, sięgającą XIII wieku oraz licznymi zabytkami. Możemy do nich zaliczyć m.in. klasztor norbertanów, zespół uzdrowiskowy oraz stare wille. Baza uzdrowiskowa jest bardzo rozbudowana, a sanatoria – sukcesywnie unowocześniane.

Nic dziwnego więc, że Busko Zdrój to popularny cel wyjazdów, zarówno leczniczych jak i o charakterze turystycznym. Kilka hoteli, kilkanaście obiektów sanatoryjnych, liczne pensjonaty i kwatery prywatne – wybór zakwaterowania jest bardzo szeroki i każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Najłatwiej odszukać dogodną opcję przy użyciu wyszukiwarki internetowej – fraza noclegi Busko Zdrój pokaże nam możliwości zakwaterowania na każdą kieszeń.

Dłuższy pobyt w Busku Zdroju pozwoli na dokładne zwiedzenie miasta i okolic. Na gości czekają Muzeum Ziemi Buskiej oraz Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku. Szczególnym punktem na mapie miasta jest Park Zdrojowy. Zajmuje on 16 hektarów i rośnie w nim około 4500 drzew. Jego historia sięga XIX wieku. Parkowa flora jest bardzo zróżnicowana – obok popularnych gatunków drzew, takich jak klon, jesion, lipa, czy kasztanowiec, można w nim obejrzeć również gatunki rzadkie, takie jak wierzba biała, oliwnik wąskolistny, czy klęk kanadyjski. Spacer po parku, zwłaszcza przy ładnej pogodzie, jest bardzo przyjemny i ma wiele walorów edukacyjnych.

Turysta nocujący w Busku Zdroju może wziąć udział również w jednym z licznych wydarzeń kulturalnych. Zaliczamy do nich między innymi Buskie Spotkania z Folklorem, Jarmark Floriański i Lato z Chopinem. Busko Zdrój to także świetna baza wypadowa w okolice. Warto pojechać na wycieczkę do Sandomierza, znanego z popularnego serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz” i do Kielc, gdzie znajduje się słynny Dawny Pałac Biskupów Krakowskich. W pobliżu Kielc warto zahaczyć o malowniczy zamek Chęciny i o Góry Świętokrzyskie ze sławnym klasztorem Świętego Krzyża oraz malowniczą przyrodą. Wszystkie te możliwości są łatwo dostępne dla każdego, kto zdecyduje się na nocleg w Busku Zdroju.

Warto pamiętać o zdrowotnych korzyściach, które może przynieść pobyt w Busku Zdroju. W uzdrowisku znajdują się źródła wód siarczkowych, jodkowo-bromkowych oraz borowin. Wody te mają szerokie zastosowanie w leczeniu schorzeń układu krążenia, dermatologicznych, reumatologicznych i neurologicznych. W sanatoriach wykonuje się około półtora miliona zabiegów, najczęściej stosuje się kąpiele siarczkowe.